لاراول Laravel فریم ورک توسعه و طراحی سایت اینترنتی می باشد که در زمان و هزینه شما صرفه جویی می نماید و توسعه وب سایت را بسیار ساده می سازد. Laravel در زمان پیدایش خود جامعه کاربری PHP را تحت تاثیر خود قرار داد و برای خود جایگاه ویژه ای در بین فریم ورک های PHP باز نمود و آن نیز به دلیل سادگی و سرعت بالای توسعه وب سایت توسط این فریم ورک می باشد. در حقیقت توسط Laravel می توانید برنامه های وب را با سریعترین و با کیفیت ترین راه پیاده سازی نمایید. با توجه بخش های بسیاری در وب تکرای می باشند و نیازی به پیاده سازی مجدد ندارند لاراول Laravel به شما امکان تمرکز بیشتر بر قسمت هایی از نرم افزار را می دهد که هم اکنون وجود ندارد و جزو بخش های جدید می باشد و این فریم ورک به شما امکان استفاده از میانبرها برای پیاده سازی بخش های تکراری برنامه وب را می دهد که با استفاده از آنها و اضافه نمودن کدهای جدید می توانید به راحتی برنامه مورد نیاز خود را پیاده سازی نمایید.

 

لاراول از زمان پیدایش خود یعنی از سال 2011 به بعد جامعه برنامه نویسان PHP را تحت تاثیر خود قرارداد و پروژه های زیادی به این فریم ورک کوچ کردند. ما در لاراولتمرکز خود را روی اجرای ایده و طراحی اصلی قرار میدهیم و موارد اولیه و مقدماتی که در همه پروژه ها یکسان است را با کمک لاراول خیلی سریع پیاده سازی میکنیم ، از طرفی بالا بودن سرعت توسعه در laravelبرای همه سایت ها پر اهمیت است و میتواند در رسیدن به نسخه نهایی در زمان کوتاه بسیار حیاتی باشد . لاراول به عنوان یک فریم ورک متن باز در ابعاد مختلف در سطح پروژه های کلان و ... قابل استفاده است خوشبختانه انواع دیتابیس های مشهور و قدرتمند را پشتیبانی میکند و با وجود پکیج های متنوع برنامه نویسان را برای ایجاد انواع نرم افزار تحت وب یا سایت های مختلفی مانند فروشگاهی یا شرکتی یاری میکند. باید در نظر داشت که با نصب لاراول در ابتدا هیچ چیزی وجود ندارد ! عجیب است پس چگونه میتوان سایتی را با لاراول طراحی کرد در صورتی که هیچ صفحه ای یا بخشی برای کنترل محتوا مانند وردپرس وجود ندارد !چون لاراول یک فریم ورک است نه یک CMS یا سیستم مدریت محتوا !! فریم ورک ها مطابق مستنداتی که برای توسعه دهنده ارائه میکنند برنامه نویس را برای هر آنچه که در ذهن دارد اجازه ساختش را میدهد ، میخواهید یک وب سایت باشد یا یک پلتفرم ، هیچ چیز محدود نیست .

لاراول قصد دارد به برنامه نویسان این امکان را دهد تا در محیطی متمایز و ساده و بدون نیاز به درگیر شدن در کدهای پیش پا افتاده و ساده به توسعه بخش های مهم وب سایت خود بیندیشند و بدین وسیله سرعت و بازده پیاده سازی یک برنامه تحت وب را بالا می برد.

 

ویژگی های لاراول Laravel

 

  • سیستم روتینگ ساده: با استفاده از سیستم روتینگ بسیار ساده می توانید کلیه درخواست را در برنامه به سادگی پاسخ دهید.
  • مدیریت داده ها: انتقال و مدیریت داده ها در این سیستم بسیار آسان می باشد و با دیتابیس های MySQL, Postgres, SQL Server, و SQLit سازگاری کامل دارد.
  • قالب زیبا: می توانید از کدهای پایه PHP استفاده نمایید و یا از قالب های کد فریم ورک بهره ببرید که کار را بسیار ساده تر می نماید.
  • آماده برای آینده: این فریم ورک برای توسعه در آینده بهینه سازی شده و با JSON و سایر ابزارها سازگاری کامل دارد.
  • پایه مستحکم: لاراول توسط کامپوننت های مختلف Symfony پیاده سازی شده است که به برنامه شما پایداری و ثبات بالایی می دهد.
  • ایجاد شده توسط Composer: Composer یکی از ابزارهای بسیار جالب برای توسعه برنامه ها می باشد که می توانید از ابزارهای قدرتمند آن بهره بگیرید.
  • اجتماع بزرگ: امروزه جامعه کاربری بسیار بزرگی از لاراول استفاده می نمایند و پشتیبانی و فایل های آموزشی بسیاری برای آن وجود دارد.
  •  

خوشبختانه مزیت لاراول این است که انواع پروژه ها را میتوان با آن پیاده سازی کرد ولی برای بدست آمدن نتیجه خوب نیاز به برنامه نویسان خوبی دارد خوشبختانه در ایران برنامه نویس زیاد داریم اما حقیقتا برنامه نویس خوب خیر ! این موضوع باعث میشود که افراد آماتور پروژه هایی زیادی را با شکست مواجه کنند پس انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه ای میتواند شما را به هدف ایده آل برساند .

شرکت آی بولود یکی از شرکتهای فعال در ارومیه میباشد که با استفاده از فریم ورک لاراول اقدام به طراحی و توسعه وب سات میکند.