امروزه با روی کار آمدن کسب‌و‌کارهای بزرگ و کوچک در حوزه‌های مختلف نیاز به ایجاد یک وب سایت برای معرفی خدمات و محصولات بیش از پیش احساس می‌شود. از این رو تمامی افراد قبل از راه‌اندازی صنعت خود به دنبال ایجاد یک وب سایت شخصی هستند تا بتوانند از این طریق برند خود را به بسیاری از مردم جهان بشناسانند.

 ایجاد سایت تنها بارگذاری محصول و خدمات نیست بلکه یکی از مهم‌ترین موارد، توجه به محتوای متنی سایت است. شما می‌توانید با ارائه یک محتوای متنی فوق العاده و کامل از نحوه عملکرد کسب و کار خود و تمامی موضوعات مرتبط به آن، تاثیر عمیقی بر روی مخاطب خود بگذارید. در ادامه با آی بولود همراه باشید تا با نحوه نگارش یک محتوای متنی مناسب برای وب سایت خود و تمامی نکات مهم آن آشنا گردید.

محتوای متنی چیست؟

 قبل از اینکه به بحث در مورد نحوه آغاز محتوای متنی بپردازیم، بهتر است با تعریف آن و تمامی مزایای آن آشنا گردیم. محتوای متنی، یکی از انواع روش‌های پایه برای ارائه محتوا در کانال‌های بازاریابی است که می‌تواند به فرایندهای کسب و کار شما سازماندهی بخشد. در محتوای متنی می‌توانید اطلاعات خود را در قالب یک متن و با استفاده از کلمات مناسب در چارچوب‌ها و قالب‌های خاص برای کاربران خود ارائه کنید.

 معمولاً از این نوع محتوا در بخش‌های مختلف مانند وبلاگ، دسته‌ بندی‌ها، صفحات توزیع محصول و لندینگ پیج استفاده می‌گردد. با استفاده از محتوای متنی می‌توانید توجه مشتری را به خدمات و محصولات خود جلب کنید. علاوه بر این باعث بهبود تجربه کاربری می‌گردد و به افزایش تعامل میان برند و کاربر نیز کمک می‌کند. با یک تولید محتوای متنی مناسب می‌توانید در موتورهای جستجوی گوگل به رشد بالایی دست یابید.

تولید محتوای متنی به چه صورت است؟

تولید محتوای متنی

 قبل از آغاز فرایند تولید محتوای متنی خود، نحوه انجام آن و دستورالعمل‌های لازم را آماده کنید تا تمامی برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس آن پیش ببرید. داشتن یک استراتژی برای تولید محتوا اهمیت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل بهتر است گام‌های خود را بر اساس قالب‌های از پیش تعیین شده بردارید.

 در ابتدا یک هدف برای تولید محتوای متنی خود انتخاب کنید. اینکه از چه تاریخی شروع شده و با چه هدفی و تا چه زمانی ادامه خواهد یافت. علاوه بر این شناخت مخاطبین هدف و علایق آنها نیز می‌توانند به شما در ایجاد محتوای متنی مناسب کمک کنند.

 در هنگام تولید محتوا از کلماتی استفاده کنید که تاثیرگذاری بالاتری دارند و می‌توانند رتبه شما را افزایش دهند. در نتیجه می‌توانید به یکی از بهترین وب سایت‌ها در حوزه کاری خود تبدیل شوید. اما نحوه آغاز تولید محتوای متنی نیازمند دو مهارت نگارش و نوشتن و اصول سئو است.

 ۱. نگارش و نوشتن

 در فرایند تولید محتوای مناسب، توجه به اصول نگارشی و نوشتاری اهمیت بسیار زیادی دارند چرا که می‌توانند بالاترین اثر را بر روی مخاطب داشته باشند.

 • یک نوشته موفق دارای مقدمه گیرا و جذاب است تا بتواند موضوع اصلی مقاله را تنها در چند جمله به خوبی بیان کند.
 • بهتر است از حاشیه گویی در بخش مقدمه دوری کنید.
 • در هنگام نوشتن محتوای متنی به هیچ عنوان از کلمات پرتکلف استفاده نکنید چرا که باعث سردرگمی مخاطب شده و احساس مثبت را از او دور می‌کند.
 • هرگونه غلط املایی و نگارشی می‌تواند باعث ایجاد احساس منفی گردد.
 • بهتر است محتوای متنی خود را به صورت نیم فاصله با استفاده از نرم‌افزارهایی مانند ویراستار و یا پاک نویس نگارش کنید چرا که رعایت نیم فاصله می‌تواند به شما در رعایت اصول سئو کمک کند.
 • علائم نگارشی را به درستی استفاده کنید تا خوانایی متن افزایش یابد.
 • به هیچ عنوان از افعال تکراری استفاده نکنید.
 • فراموش نکنید که یکی از مهم‌ترین نکات تولید محتوای مناسب، توجه به پاراگراف‌بندی و تولید جملات کوتاه است. در غیر این صورت خواننده خسته شده و خواندن آن را ادامه نخواهد داد.

 ۲. اصول سئو

 سئو پارامترها و مواردی است که به شما کمک می‌کند بتوانید در موتور جستجوی گوگل بهترین رتبه را از آن خود سازید. از این رو در هنگام نوشتن یک محتوای متنی مناسب به اصول سئو توجه کنید.

 • یک کلمه کلیدی مناسب برای خود انتخاب کنید تا بتوانید از آن به طور مکرر اما به اندازه استفاده کنید.
 • استفاده از کلمه کلیدی در مقدمه متن اصلی و نتیجه‌گیری را فراموش نکنید.
 • استفاده زیاد از کلمه کلیدی و یا کلمات مترادف نویسنده خواننده را خسته می‌کند.
 • به هیچ عنوان استفاده از کلمات کلیدی را در تیترها و زیر تیترها فراموش نکنید.
 • استفاده از عکس و ویدیو می‌تواند به شما در کسب رتبه سئو کمک کند.

تولید محتوای سئو شده

تولید محتوای سئو شده

 بی‌شک بارها با کلمه سئو برخورد کرده‌اید، کلمه‌ای که اهمیت زیادی برای موتور جستجوی گوگل دارد. محتوای سئو شده محتوایی است که در آن تمامی اصول نگارشی به درستی رعایت شده‌اند. کلمه کلیدی اصلی و کلمات کلیدی مترادف به اندازه در آن رعایت شده و با توجه به مخاطب هدف نوشته شده است. با نوشتن یک محتوای سئو شده مناسب می‌توانید اعتماد کاربران را به خود جلب کنید. علاوه بر این گوگل نیز محتوای شما را پسندیده و آن را در صفحه اول نتایج جستجو به نمایش می‌آورد.

 برای تولید محتوای سئو شده برخی از موارد را باید مدنظر قرار دهید تا بتوانید یک محتوای متنی مناسب تولید کنید:

 مخاطب هدف خود را بشناسید

 شما به عنوان یک تولید کننده محتوا باید محتوای متنی خود را با توجه به نیاز مخاطب خود نوشته و به تمامی نیازهای او پاسخ دهید.

 از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید

 بهتر است از کلمات کلیدی پر جستجو و قوی در محتوای خود استفاده کنید تا بتوانید با استفاده از آن به یکی از بهترین رتبه‌های گوگل دست پیدا کنید.

 محتوای دست اول تولید کنید

 اگر می‌خواهید محتوای شما برای مخاطب و گوگل جذاب باشد از منابع ناب برای تولید محتوای سئو شده استفاده کنید. محتوای دست اول نتایج فوق العاده‌ای خواهند داشت.

 از انواع محتوای مختلف استفاده کنید

 در هنگام تولید محتوای سئو شده از تصویر، صوت، اینفوگرافیک و حتی متن‌های زیبا استفاده کنید تا گوگل بتواند از آن برای افزایش رتبه شما استفاده کرده و به جذابیت آن بیفزاید.

 لینک سازی کنید

 یکی از مهم‌ترین موارد تولید محتوای سئو شده لینک سازی است. بدین صورت که باید لینک مقالات دیگر خود را در مقاله‌ای که در حال نوشتن آن می‌باشید قرار دهید تا در صورت کلیک روی لینک، کاربر به صفحه مقاله مورد نظر هدایت شود‌

 محتوای مختصر و مفید

 از درازگویی خودداری کنید چرا که باعث خسته شدن خواننده می‌شود.

 محتوای خود را آنالیز کنید

 قبل از آغاز تولید محتوای سئو شده نتایج محتوای قبلی را آنالیز کرده و تمامی معایب آن را در نظر بگیرید تا بتوانید محتوای جدید را با ارزش‌تر و بهتر بنویسید.

آپدیت سایت با تولید محتوا چگونه است؟

 آپدیت سایت با تولید محتوا

آپدیت سایت از طریق محتوا با به روز رسانی آن ممکن است. شما می‌توانید با یک به روز رسانی موفق رتبه خود را در گوگل افزایش دهید و به رشد خود کمک کنید. اگر به دنبال آپدیت سایت خود با استفاده از محتوای متنی هستید بهتر است یک ماه پس از انتشار این کار را انجام دهید. از دیگر نکات مهم در آپدیت محتواب سایت عبارتند از:

 • معمولاً محتوای شاخص و اصلی سایت نیاز به بروز رسانی مکرر دارند. اما همانطور که گفته شد پس از مدت کوتاهی از انتشار محتوا این کار را انجام ندهید.
 • یکی دیگر از مواردی که در هنگام به روز رسانی محتوای متنی باید به آن توجه کنید الگوریتم‌های گوگل است.
 • در برخی موارد ممکن است یک محتوا را به روز رسانی کنید اما پس از آن رتبه شما به شدت کاهش یابد. در این صورت ممکن است الگوریتم‌های گوگل مشکلاتی را در محتوای شما تشخیص داده باشند در این صورت باید تمامی مشکلات را حذف کنید.
 • اگر به دنبال آپدیت سایت با محتوای متنی هستید بهتر است یک عنوان جذاب‌تر برای آن انتخاب کنید.
 • استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای عنوان را فراموش نکنید.
 • به انتهای متن محتوای خود ۳۰۰ الی ۵۰۰ کلمه اضافه نمایید.
 • در صورت نیاز بخشی از متنی را پاک کرده و یا تنها چند جمله را پاک کنید.
 • متن صفحه را مطالعه کرده و از رعایت نیم فاصله‌ها اطمینان حاصل کنید.
 • در صورت تغییر تصاویر با همان نام قبلی آن را آپلود نمایید.
 • به هیچ عنوان تگ H1 یا تگ اول صفحه را تغییر نداده و بیش از ۲۰ درصد محتوا را دست نخورده باقی بگذارید.

تولید محتوای متنی با هوش مصنوعی

 با روی کار آمدن هوش مصنوعی، تولید محتوای متنی نیز بسیار آسان‌تر از قبل شد. چرا که در این روش می‌توانید با استفاده از چند ابزار ساده به تولید محتوای متنی بپردازید. از محبوب‌ترین این ابزارها عبارتند از:

 برنامه CHAT GPT

 این ابزار را می‌توان از فوق العاده‌ترین ابزارها برای تولید محتوا با استفاده از هوش مصنوعی دانست که به صورت رایگان یک محتوای با کیفیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. این ابزار به راحتی هر سوالی را پاسخ می‌دهد در نتیجه می‌توانید از آن برای تولید محتوای کوتاه برای وبلاگ‌ها و یا مقالات استفاده کنید

 ابزار writesonic

 این ابزار می‌تواند حجم بالایی از محتوا را با کیفیت بالا تولید کند. همچنین ابزارهای مختلفی برای آپدیت محتوا، بلاگ نویسی، ویراستاری مقاله و حتی ابزار بازنویسی محتوا دارد. علاوه بر این، با استفاده از ابزار پاراگراف‌بندی آن می‌توانید محتوای خود را در پاراگراف‌های کوتاه تولید کرده و میزان خطای آن را کاهش دهید. برای تولید محتوا تا ۲۵۰۰ کلمه می‌توانید از این ابزار استفاده کنید در غیر این صورت باید آن را شارژ نمایید.

 ابزار rytr

 این ابزار می‌تواند انواع محتوای متنی مناسب را در حوزه‌ها و موضوعات مختلف تولید کند. این ابزار توانایی بالایی داشته و تنها نیاز به یک عنوان ساده با چند کلمه کلیدی دارد. این ابزار می‌تواند بیش از ۳۰ زبان دنیا را پشتیبانی کند و بهترین خروجی قابل ویرایش را به دست دهد. همچنین نسخه رایگان و پولی آن نیز قابل دسترس کاربران می‌باشد.

 ابزار copy ai

 این ابزار نیز یکی از بهترین ابزارهای آنلاین تولید محتوا است که می‌توان از آن برای تولید مقاله‌های مختلف با موضوعات متفاوت استفاده کرد. یکی از معایب آن این است که تنها ۷ روز آن رایگان بوده و برای مابقی روزها باید نسخه پولی آن را تهیه نمایید.

 ابزار copymatic

 این ابزار می‌تواند به راحتی محتوای شخصی و حرفه‌ای، بازنویسی محتوا، بلاگ نویسی را انجام دهد. در ابتدا می‌توانید برای ۱۵۰۰ کلمه را به صورت رایگان تولید نمایید اما برای بیش از ۱۵۰۰ کلمه باید نسخه پولی آن را تهیه کنید.

 ابزار hyperwrite

 این ابزار یک ابزار تولید محتوای همه کاره با امکان تولید محتوا در ژانرهای مختلف است. همچنین می‌تواند در مورد سئو، بازاریابی، عبارات کلیدی و یا حتی ایده‌های کسب و کار نیز بهترین پیشنهادات را ارائه کند.

 سخن پایانی

 درج محتوای مناسب در سایت اهمیت زیادی در افزایش رتبه آن در گوگل دارد. تولید محتوای متنی درست و جذاب با رعایت نکات نگارشی و گرامری از مهم‌ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. در این مقاله سعی کردیم در مورد تعریف محتوای متنی و نکات مهم نگارش آن، صحبت کنیم تا بتوانید با اهمیت آن در رتبه بندی و جذب مخاطب آشنا گردید.