بهبود رتبه در موتورهای جست و جو با شیوه های درست سئو سایت

 

سئو وب سایت در ارومیه

 

هدف از طراحی وب سایت برای یک کسب و کار چیست؟ کسب و کارها برای مطرح شدن نام برند خود در فضای اینترنت، معرفی خدمات خود، همچنین جذب مشتریان از طریق اینترنت اقدام به ساخت و راه اندازی وب سایت میکنند. اما نکته ای که اکثر صاحبان بیزینس ها از آن غافل هستند این است که آیا مشتری میتواند وب سایت آنها را پیدا کند یا خیر؟!به همین منظور یک تیم متخصص سئو باید کارهای تخصصی و بسیار ضروری روی سایت شما انجام دهد تا سایت برای موتورهای جستجوگر گوگل و بینگ و سایر سیستم ها مورد استفاده کاربران شناخته شود و در صورتی که مشتری شما بدنبال خدماتی که شما ارائه میدهید؛ باشد، گوگل وب سایت شما را به مشتری نمایش دهد. مطمئنا افراد دیگری هم وجود دارند که خدماتی مشابه خدمات شما را ارائه بدهند، برای اینکه انتخاب کاربران شما و بیزینس شما باشد، لازم است در جست و جوهای گوگل جزو نتایج اول باشید. رتبه های اول شدن در گوگل وسایر موتورهای جست و جو با سئو درست و اصولی وب سایت بدست می آید.

شرکت آی بولود، با یک تیم قوی در جهت سئو وب سایت شما فعالیت میکند. سایت های زیادی را با سئو درست و بدون اسپمینگ به صفحه اول گوگل رسانده ایم. سئو وب سایت با یک تیم قوی تحلیل وب سایت، تولید محتوای بصری و متنی، متخصصین سئو ماهر انجام میشود. 

 

seo

 

بدون سئو انگار سایت نداری!

 

بیاید باهم موقعیتی رو به عنوان یک فرد که با برند شما آشنا نیست در نظر بگیریم. فرض میکنیم یک معلم زبان انگلیسی به دنبال خرید یک میکروفون برای ضبط ویدیو برای شاگردانش هست. شما هم یک فروشگاه اینترنتی هستید که با قیمت بسیار مناسب میکروفون میفروشید. این معلم هیچ ایده در مورد وجود فروشگاه شما نداره و حتی نمیدونه از کجا میخواد خرید بکنه. اولین کاری که این معلم زبان میکنه باز کردن مرورگر و سرچ کلمه "خرید میکروفون با قیمت مناسب" هست. در مرحله بعد سایت های صفحه اول نتایج گوگل رو باز میکنه و قیمت ها و توضیحات رو مقایسه میکنه و خریدش رو انجام میده. اگر شما یکی از همون سایت های صفحه اول باشید و مزیت های رقابتی دیگه ای هم داشته باشید مثل قیمت مناسب تر و گارانتی معتبر، یک کاربر ساده رو به مشتری تبدیل کردید. 


سئو سایت چیست؟

سئو وب سایت و بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو به معنی انجام یک سری کارهای تخصصی برو روی سایت، که منجر به شناخته شدن بهتر سایت برای موتورهای جستجو از جمله گوگل شده و در نتیجه در جستجوی های مرتبط، سایت شما برای کاربران نمایش داده میشود. اینکه سایت شما در کدام صفحه و کدام رتبه قرار بگیرید تاثیر زیادی در ورودی دارد. بنابراین یک متخصص سئو سعی میکند سایت را به صفحات اول و رتبه های بالاتر بیاورد. رتبه های یک تا سه گوگل بسیار با ارزش هستند و رسیدن به این رتبه ها آسان نیست. آی بولود به شما کمک میکند تا رتبه بهتری در گوگل و سایر موتورهای جستجو داشته باشید. در تصویر زیر مفهموم رنک و صفحه را در نتایج جستجو نشان داده ایم:

 

seo-google

 

پس سئو به مجموعه فرایند ها و تکنیک های مربوط بهم هم گفته میشود که در کل باعث شناخته شدن سایت شما برای موتور جستجو میشود. گوگل به عنوان براستفاده ترین موتور جستجو، متوجه میشود که سایت شما، یک وب سایت با کیفیت با محتوای خوب و مفید است. پس وقتی کاربر به دنبال خدمات، محصول یا مطلبی باشد که در سایت شما وجود دارد؛ انتخاب اول گوگل سایت با کیفیت شماست. رتبه های خوب گوگل باعث هدایت تعداد زیادی کاربر به سمت وبسایت میشود. بازید سایت بالا رفته و اگر استراتژی مناسب اتخاذ شده باشد این کاربر ها به خریدار تبدیل میشوند.

 

چرا باید سایت خود را سئو کنید؟

روزانه میلیاردها جستجو در جستجوگرها انجام میشود و همه مردم در صورت احساس نیاز به یک خدمت یا یک محصول، ابتدا محصول و شرکت های مختلف را جستجو میکنند. از طرفی رقبا هم در حوزه کاری شما فعال هستند و بدنبال پیشرفت. در این فضا اگر نتوانید کاربر را سمت خود بکشانید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد. اولین مشکل آن است که هیچ کس برند شما را نخواهد شناخت و عملا سایت بدون مصرف خواهد ماند. در مراحل بعدی از بین رفتن هزینه های انجام شده برای سایت است چرا که از طریق سایت عملا ورودی ندارید. پس کاملا ضروری است که به سئو توجه شود.

امروزه کارشناسان مارکتنیگ میگوند، سئو وب سایت و رنک (رتبه) خوب گوگل نوعی از مارکتینگ و بازاریابی آنلاین است که نسبت که هزینه انجام شده بازخورد بسیار مثبتی دارد. در صورتی که بتوان از طریق موتورهای جستجو مخاطب درستی را جذب کرد میتوان با استراتژی هایی این مخاطب را به یک مشتری وفادار تبدیل کنید که بدون توجه به وبسایت های دیگر، مشتری دائمی خدمات شما میشوند.

از طرفی وب سایت به مطرح شدن و شناخته تر شدن نام برند شما هم کمک میکند. 

 

 

 

سئوکار چه کاری انجام میدهد؟


سئوکار ماهررقبای شما را بررسی میکند و با توجه به مارکت حوزه کاری شما، برایتان استراتژِی تعریف میکند. با توجه به استراتژی وظایف خاصی را در حوزه تکنیکال، در حوزه تولید محتوا، طراحی UI/UX پیش میبرد. سئو کار در همکاری با برنامه نویس سایت یک محیط کاربرپسند و روان را طراحی و اجرا میکنند و بدنبال اهدافی مانند

  • افزایش time on site کاربران
  • بهتر شدن رتبه سایت
  • افزایش نرخ کلیک کاربران
  • افزایش ورودی سایت
  • شناخته شدن برند شما 
  • افزایش فروش 


سئو خوب یعنی آخر تبلیغات


با یک حساب سر انگشتی بین روش های تبلیغاتی مثل بیل بورد های خیابانی، انواع بروشور و کاتالوگ و پوستر های تبلیغاتی ، تبلیغات تلوزیونی و رادیویی، به نتایجی که در مقاله نوشتم خواهید رسید. وقتی سئو به درستی انجام شود نتایج آن تا مدت ها بعد از اتمام کار باقی میماند؛ اینطور نیست گکه بعد از اتمام قرارداد با شرکت سئوکار، وبسایت از نتایج شود ( بنر تبلیغاتی بعد از تمام شدن مدت زمان طی شده، برداشته میشود و آورده ای نخواهد داشت) نتیجه کار خوب سئو به این صورت نیست و شما مدت طولانی از طریق گکاری که سئو کار انجام داده است ورودی خواهید داست. 
حال نکته خیلی مهم اینکه باید دقت داشته باشید که 90% کاربران در صفحه اول نتایج جستجو یعنی در 11 لیست اول نتیجه جستجو به خواسته یا نیازشان میرسند، پس ما باید بهینه سازی وب سایتمان طوری باشد که در نتایج بالاتری از لیست های جستجو قرار بگیریم. پس یادمان باشد برتر بودن در نتایج جستجو مشتری های بیشتری را به وب سایتمان دعوت خواهد کرد.